$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi Makale Çağrısı

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi Makale Çağrısı
  • 1.026 kez okundu

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü tarafından yılda iki kez yayınlanan hakemli bir dergi olup Columbia Internnational Affairs Online (CIAO), Worldwide Political Science Abstracts, ASOS Index, Erih Plus ve Index Islam tarafından taranmaktadır.

Ortadoğudaki siyasi ve toplumsal gelişmeler başta olmak üzere, Arap devrimleri, Türkiye Ortadoğu İlişkileri, Ortadoğu ve Küresel siyaset gibi konularda orijinal çalışmaların yer aldığı dergi, bilimsel araştırma ve makaleleri yıl boyunca kabul etmektedir.

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi bilimsel nitelikte yazılmış Türkçe ve İngilizce dillerinde makalelerle birlikte, Kitap İncelemelerine de yer vermektedir.

Türkiye Ortadoğu Çalışmaları Dergisi’nin önceki sayıları, genel yayın ilkeleri ve makale yazım kuralları ile ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayarak ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Gönderilecek makalelerin ön değerlendirmeye alınabilmesi için Dergi Yayın Kurulu tarafından belirlenen yazım kurallarına uygun olarak hazırlanmış olması gerekmektedir.

Katkıda bulunmak isteyen araştırmacılar çalışmalarını adres, telefon ve e-posta bilgileri ile birlikte numantelci@gmail.com (İsmail Numan Telci) ve fztocoglu@sakarya.edu.tr (F. Zehra Toçoğlu)  adreslerine gönderebilirler.

 

Etiketler: / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu