$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

SETA 2015 Yaz Dönemi Kurs Programı

SETA 2015 Yaz Dönemi Kurs Programı
  • 366 kez okundu

SETA, yetenekli lisans (3 ve 4. sınıf) ve lisansüstü öğrencilere akademik becerilerini geliştirmeleri ve güncel araştırma konuları hakkında bilgilenmeleri için bir kurs programı düzenlemektedir.

 

 

 

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (3 ve 4. sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden, çeşitli alanlardan öğrenciler başvurabilirler. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. SETA Kurs adaylarının araştırma konularına karşı derin bir ilgisi ve yüksek bir motivasyonu olması gerekir. Adayların SETA yayınlarını takip etmeleri teşvik edilir.

 

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SETA çok çeşitli sosyal ve beşeri bilim alanlarından öğrencileri kurs programına dâhil etmektedir: İktisat, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi, kamu yönetimi, eğitim, sosyoloji, psikoloji, iletişim, hukuk, felsefe, ilahiyat, edebiyat, mütercim tercümanlık ve benzeri alanlar.

 

Kursiyerler, SETA’da Ne Tür Bir Eğitim Alırlar?

SETA Kurs programının temel eğitim yaklaşımı, yaşayarak ve yaparak öğrenmektir. Bu çerçevede, kursiyerler, eğitimleri süresince SETA’da yürütülen araştırmalara aktif bir şekilde dahil olurlar. Kursiyerler, eğitimleri süresince seminer ve tartışma gruplarına dahil olurlar ve raporlama, literatür taraması, basın takibi ve toplantı organizasyonu gibi etkinliklerde rol alırlar.

 

Kurs Ücretli midir?

SETA Kurs Programı, ücretsizdir.
Kurs programını başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifika verilir.

 

Kurs Yeri Neresidir?

Kurs, SETA’nın Ankara ve İstanbul binalarında gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan öğrenciler, kurs süresince kalacakları yeri temin etmekten sorumludurlar. SETA, kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

 

Kurs Dönemleri, Saatleri ve Son Başvuru Tarihleri Nelerdir?

Yaz Kurs dönemi 6 haftadır. Yaz döneminde Kursiyerlerin tam zamanlı olması (Pazartesi-Cuma) beklenmektedir. Ön değerlendirmeden geçen başvurular mülakata çağrılacaktır. Ankara için yapılan başvurularda Ankara dışında, İstanbul için yapılan başvurularda İstanbul dışında öğrenim görenlerin başvurularına öncelik tanınacaktır.

 

Kurs Dönemi ve Başlangıç Tarihi Son Başvuru Tarihi
Yaz Dönemi, 27 Temmuz 2015 15 Temmuz 2015

 

Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru, SETA web sitesi aracılığıyla online bir form doldurularak yapılır. SETA yönetici ve çalışanlarına kurs başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Başvuru İçin Tıklayınız

Etiketler: / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu