$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Kırıkkale Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Alım İlanı

Kırıkkale Üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora Öğrenci Alım İlanı
  • 1.707 kez okundu

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü 2016 – 2017 öğretim yılı güz dönemi öğrenci alım ilanı yayınlanmıştır. Başvurular 20-29 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 

 

 

 

 

Tezli Yüksek Lisans ve Doktora

1.Başvuru Şekli:

– Adaylar başvuru tarihlerinde Enstitümüz web sayfasında “Duyurular&Haberler” alanında yer alan “Lisansüstü Öğrenim Başvurusu” sekmesine tıklayarak başvuru yapacakları program üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

– Online başvurularda aşağıda istenen belgeler taranarak sisteme eklenecektir. Başvuru sonrası (en geç son 30 Haziran 2016 tarihi mesai bitimine kadar) adayların başvurularda belirttikleri mail adreslerine “Başvurunuz Sonuçlandırılmıştır” şeklinde mail gönderilecektir. Mail alan adaylar başvuru modülüne tekrar dönerek başvuru sonuçlarını görebileceklerdir.

– Başvuru işlemini başarı ile tamamlayarak başvurusu onaylanan adaylardan mülakat/yazılı sınava çağrılacakların listesi 01 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilecektir. (Başvuru sayısı ilan edilen kontenjanın üç katından fazla ise adaylar değerlendirmeye alınarak elemeye tabii tutulacaktır.)

– Online başvurusu onaylanmadan mülakata katılan adaylar, başarılı sayılsalar bile değerlendirme dışı tutulacaktır.

2. İstenecek Belgeler:

2.1 T.C. Vatandaşı Olan Adaylardan İstenecek Belgeler:

• Vesikalık Fotoğraf (Vesikalık olmayan veya adayın yüzünün seçilemediği fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

• Mezuniyet Belgesi

• Transkript Belgesi

• ALES sınav sonucu. Başvuru sırasında açılan sorgulama alanından sınav tarihi girilerek puan çağrılacak ve onaylanacaktır. Ayrıca bir belge taraması Yapılmayacaktır. (20.06.2013 ve daha sonraki sonra ki tarihlerde yapılan ALES sınavları geçerlidir.)

• Doktora adayları için YDS’den 55 tam puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan eşdeğeri puan almış olduğunu gösterir belge.

• Vakıf Bank Kırıkkale Şubesi, TR180001500158007301086992 no’lu hesaba 50.-TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair ödeme belgesi/banka dekontu. (ATM’lerden yapılan ödemelere ilişkin ödeme fişleri kabul edilmeyecektir.) 3.2

Yabancı Uyruklu Adaylardan İstenecek Belgeler :

• Vesikalık Fotoğraf (Vesikalık olmayan veya adayın yüzünün seçilemediği fotoğraflar kabul edilmeyecektir.)

• Diploma ve Türkçe tercümesi (Varsa Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan alınan “Denklik Belgesi”de eklenecektir.)

• Transkript Belgesi ve Türkçe tercümesi

• Doktora adayları için TÖMER tarafından yapılan Türkçe Yeterlik Dil Sınavından veya YDS’den 55 standart tam puan veya Üniversitelerarası Kurulca kabul edilen bir sınavdan bu puan eşdeğeri puan almış olduğunu gösterir belge.

• Vakıf Bank Kırıkkale Şubesi, TR180001500158007301086992 no’lu hesaba 50.-TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair ödeme belgesi/banka dekontu. (ATM’lerden gerçekleştirilen ödemelere ilişkin ödeme fişleri kabul edilmeyecektir.)

Tezsiz Yüksek Lisans

1.Başvuru Şekli:

– Adaylar başvuru tarihlerinde Enstitümüz web sayfasında “Duyurular&Haberler” alanında yer alan “Lisansüstü Öğrenim Başvurusu” sekmesine tıklayarak başvuru yapacakları program üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

– Ön başvurularda aşağıda istenen belgeler taranarak sisteme eklenecektir. Başvuru sonrası (en geç son 30 Haziran 2016 tarihi mesai bitimine kadar) adayların ön başvurularda belirttikleri mail adreslerine başvurularının “sonuçlandırıldığına ilişkin mail gönderilecektir. Mail alan adaylar başvuru paneline tekrar dönerek başvuru sonuçlarını görebileceklerdir.

– Ön başvuru işlemlerinin bitimini takiben 01 Temmuz 2016 tarihinde saat 17.30’dan sonra kesinleşen ön başvurular ile mülakata yapılıp yapılmayacağı ilan edilecektir.

2. (İ.Ö.) Tezsiz Yüksek lisans Programlarına Başvuruda Taranması İstenecek Belgeler:

2.1 Vesikalık Fotoğraf

2.2 Mezuniyet Belgesi

2.3 Transkript Belgesi (Lisans derslerini, başarı notlarını, kredilerini, mezuniyet not ortalamasını belirten belge) 100’lük sistem dışında düzenlenmiş olan transkriptlerin ilgili üniversite tarafından 100’lük sisteme çevrilmiş olması gerekmektedir. Çeviri yapılmamış transkriptler için YÖK’ün not dönüşüm tablosu kullanılır.

2.4 Diploma ve/veya Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK)’ndan alınacak denklik belgesi (Yalnızca yabancı uyruklu adaylardan istenecektir.)

2.5 Transkript Belgesi ve Türkçe tercümesinin fotokopisi (Yalnızca yabancı uyruklu adaylardan istenecektir.)

3. Açıklamalar

3.1 (İ.Ö.) Tezsiz yüksek lisans programlarına başvuru ücretsizdir.

3.2 (İ.Ö.) Tezsiz yüksek lisans programlarına başvuruda ALES ve yabancı dil şartı aranmaz.

3.3 (İ. Ö.) Tezsiz yüksek lisans programları ücretlidir. Öğrenim ücreti kredi/saat başına 80.-TL. olup bir dönem ücreti (ders aşaması için en çok) 1.200.-TL’dir.

3.4 (İ. Ö.) Tezsiz yüksek lisans programlarında ilgili anabilim dalında 20 kişiden daha az sayıda kayıt yapılması durumunda program açılmayacaktır.

3.5 Online başvurularda, mezuniyet not ortalamasının 100’lü sistemde yazılması zorunludur. Mezuniyet notu 4’lü sistemde hesaplanmış olup 100’lü sisteme çevirisi yapılmamış not ortalamaları için adaylar, YÖK’ün http://www.yok.gov.tr/documents/10279/31737/4_luk_sistem_100/f3d72044-c756-4302-ab26-91af35f45f43 adresinde yer alan “Not Dönüşüm Tablosu”ndaki 100’lü sistem not karşılıklarını yazacaklardır.

3.6 Mezuniyet aşamasında olan adayların hesaplamalarda ara transkriptlerin de belirtilen not ortalamaları dikkate alınacaktır. Bu adaylardan kayıt hakkı Kazanan adaylar, kayıt tarihlerinde istenecek belgelerle birlikte mezuniyete esas transkript belgesi de ibraz etmek zorundadır.

3.7 Bir başka Yükseköğrenim Kurumunda Araştırma Görevlisi olarak görev yapanların kesin kayıt hakkı kazanmaları halinde kayıt için bağlı oldukları yükseköğretim kurumundan yazılı izin getirmeleri gerekmektedir. 4.8 Başvurularda yaşanması olası sorunlar için soru.sor.sbe@gmail.com adresine 20-29 Haziran 2016 tarihleri arasında mail gönderilebilir. Maillere gün içinde dönüş yapılacaktır.

 


Doktora ve Tezli Yüksek Lisans İlanı İçin Tıklayınız
İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans İlanı İçin Tıklayınız


Online Başvuru İçin Tıklayın


Etiketler: / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu