$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,57
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,00

Heinrich Böll Stiftung Derneği Burs Programı

Heinrich Böll Stiftung Derneği Burs Programı
  • 643 kez okundu

Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği (HBSD) olarak Mart 2008’den itibaren kırsal kalkınma ve enerji verimliliği / yenilenebilir enerji alternatiflerinin geliştirilmesi amacıyla bir burs programı yürütülmektedir. İlgili alanlarda hazırlanacak tezlerin HBSD’nin program başlıklarına ve temel değerlerine uyumlu olması, analizlerinin sosyo-politik bir farkındalık taşıması ve yüksek derecede bilimsel katkıda bulunmaları, bu programa katılan öğrencilerden beklenen katkılar arasındadır.

Bir sonraki burs programı için son başvuru tarihi: 24 Haziran 2016’dır.

Başvurular,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı,
  • Türkiye’de YÖK tarafından tanınmış bir üniversitede yüksek lisans programına kayıtlı,
  • Ders aşamasından oluşan 1. ve 2. dönemlerini tamamlamış (2. dönemi tamamlamak üzere olan veya tezini yazmaya başlamış),
  • Ağırlıklı araştırma alanı ve tez konusu olarak kırsal kalkınma veya yenilenebilir enerji / enerji verimliliği konularını belirlemiş öğrenciler tarafından yapılabilmektedir.

Adrese posta, kargo veya elektronik posta aracılığı ile başvuruda bulunmak mümkündür.

Elektronik posta ile yapılacak başvurular için tüm belgeler eksiksiz taranmış olarak info@tr.boell.org adresine yapılmalıdır.

Burs başvuruları ile ilgili sonuçlar en geç 24 Ağustos 2016 tarihine kadar öğrencilerin kişisel mail adreslerine e-posta yoluyla bildirilecektir.

http://tr.boell.org/tr

Etiketler: / / / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu