$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Uluslararası Hukuk Kış Okulu

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Uluslararası Hukuk Kış Okulu
  • 972 kez okundu

Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanlığı, uluslararası hukuka ilgi duyanlara bu alandaki önemli gelişmeleri aktarmak ve Türkiye’yi ilgilendiren uluslararası hukuk konularında derinlemesine bilgiler vererek, bir yandan uluslararası hukuk çalışmalarının ülkemizde gelişmesine katkıda bulunmak, diğer taraftan katılımcıların bu alanda donanım kazanmasına yardımcı olmak amacıyla Ankara’da 3-7 Şubat 2014 tarihleri arasında bir “Uluslararası Hukuk Kış Okulu” gerçekleştirecektir.


Kış okulu bu amaçlara dönük olarak sözkonusu alana ilgi duyan genç akademisyen ve diplomat adayları arasında bir ağ oluşturmayı da hedeflemektedir. Kış okulunun katılımcıları, Uluslararası Hukuka ilgi duyan Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde okuyan lisansüstü öğrencileriyle, lisans son sınıf öğrencileri arasından seçilecektir.

Başvuru Şartları:

T.C. Vatandaşı olmak
• 27 yaşından gün almamış olmak
• Hukuk Fakültesi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinde lisansüstü ya da lisans son sınıf öğrencisi olmak
• En az 3.00 not ortalamasına sahip olmak

Bu şartları taşıyan adayların başvurularını, “Uluslararası Hukuk’un Uluslararası İlişkileri anlamamıza katkısı” konulu, en fazla 500 kelimelik Türkçe makale ile birlikte, 13-19 Ocak 2014 tarihleri arasında Bakanlığımız web sitesi üzerinden online (sinav.mfa.gov.tr) olarak yapmaları gerekmektedir. Bakanlık gerekli görüldüğü takdirde mülakat yapabilecektir. Dışişleri Bakanlığı görevlilerinin birinci derece akrabaları bu programa başvuramazlar
Kurs bitiminde genel bir değerlendirme yapılarak, başarılı öğrencilere sertifika verilecektir.

“Uluslararası Hukuk Kış Okulu” başvuruları internet üzerinden yapılacak olup, başvuru modülüne girebilmek için “e-devlet” şifresi temin edilmesi gerekmektedir. Ayrıca, başvuru sırasında, adayların makalenin yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopisi, transkript ve fotoğraflarını sisteme eklemeleri müsterhamdır.
İlgilenen gençlere duyurulur.

T.C. Dışişleri Bakanlığı
Stratejik Araştırmalar Merkezi

Etiketler: / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu