$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,57
€ EURO → Alış: 3,99 / Satış: 4,00

Çağdaş Normatif Siyaset Teorisinde Uluslararası Göç ve Toplumsal Birliktelik Semineri

Çağdaş Normatif Siyaset Teorisinde Uluslararası Göç ve Toplumsal Birliktelik Semineri
  • 501 kez okundu

Yücel Kültür Vakfı’nın iki gün sürecek olan ücretsiz ve sertifikalı semineri, katılımcıların normatif siyaset teorisinin temelleri üzerine düşünmesini, uluslararası göçün nedenleri, sonuçları ve bunun toplumsal birliktelik kavramı ile bir arada düşünülmesini amaçlıyor. Siz de hep birlikte keyifli bir ortamda düşünüp, tartışmak, normatif siyaset ve göç konularına esaslı bir giriş yapmak isterseniz seminerimize davetlisiniz!

 

Konuşmacı Esma Baycan 2009 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra Brüksel Hür Üniversitesi’nde Jean Monnet bursiyeri olarak yüksek lisans eğitimini tamamladı. Ardından kazandığı YKV Üstün Başarı Bursunun da desteği ile İsviçre’de bulunan Cenevre Üniversitesi’nde doktora çalışmalarına başlayan Esma, halen burada çalışmalarını sürdürmektedir. Esma aynı zamanda İsviçre Göç Araştırmaları Konsorsiyumu’nda Cenevre Üniversitesi’ni temsil etmektedir.

 

Kontenjan sınırlıdır. Başvuru için lütfen başvuru formunu doldurup, en geç 19 Aralık 2014 gününe kadar etkinlik@yucelkulturvakfi.org adresine e-posta ile gönderiniz. Başvuru formu için tıklayınız. 

 

Yer: Yücel Kültür Vakfı Kızıltoprak Ofisi – Bağdat Ceddesi No:15 Keylan İş Merkezi Kızıltoprak/Kadıköy (Şükrü Saraçoğlu Stadı Karşısı)

Tarih: 26 Aralık Cuma  (18:30 – 20:30) – 27 Aralık Cumartesi (12:00 – 17:30)

 

Program

26 Aralık: Güncel Siyaset Teorisine Giriş: Gerçekçilik Akımı ve Ütopyalar – Ahlak ve Siyaset İlişkisi
Toplumsal Birliktelik Yaklaşımları: Liberal Ulusçuluk ve Anayasal Yurttaşlık

27 Aralık: Uluslararası Göç  ve Toplumsal Birliktelik İlişkisi: Tehdit , Uyum,  Uzlaşı – Geç Osmanlı Dönemi Kimlik ve Toplumsal Birliktelik Tartışmaları: Üç Tarz-ı Siyaset

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu