$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Budapeşte Merkez Avrupa Üniversitesi Yüksek Lisans Bursu

Budapeşte Merkez Avrupa Üniversitesi Yüksek Lisans Bursu
  • 981 kez okundu

Budapeşte Merkez Avrupa Üniversitesi, yüz ülkenin üzerinde ülkeden öğrenci bulunduran disiplinlerarası eğitim, gelişmiş burs takibi ve toplumun en can alıcı sorunlarını gideren bir üniversitedir. Birleşmiş Milletler ve Macaristan ‘da akredite olan bir üniversitedir ve sosyal bilimler, beşeri bilimler, hukuk, yönetim ve kamu politikaları alanlarında İngilizce Master ve Doktora programları sunmaktadır.

 

Master programı için; 2015- 2016 öğretim yılı karşılaştırmalı toplumsal cinsiyet çalışmaları, karşılaştırmalı Avrupa tarihi, ekonomi, çevresel bilimler ve politikalar, matematik, felsefe , politik bilimler, sosyoloji ve sosyal antropoloji alanlarını kapsamaktadır. Doktora programı için; bağımsız araştırma ve çalışma kombinasyonları ile hukuk doktorası yapılmasına fırsat tanımaktadır. Doktora programı 3 ila 6 yıl arasında tamamlanmaktadır. CEU, doktora programları için burs sunmaktadır. Öğrenciler CEU doktora derece programlarında üç yıla kadar tam doktora bursu alabilmektedir. Adaylar için son başvuru tarihi 1 Şubat 2015‘tir.

 

Başvuru İçin Gerekli Şartlar:
-Master ve eşdeğer derecesine sahip olması,
-Eş zamanda başka bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı olmaması,
-TOEFL ve eşdeğer İngilizce seviyesini gösteren belgeye sahip olması istenmektedir.


Tam doktora bursu sağlık sigortası ve okul ücretini kapsamaktadır. Ek olarak ise; eğitim ve konaklama masrafları için aylık yaklaşık 700 Euro  master öğrencileri için 800 Euro verilecektir. Ayrıca seyahat, dinlenme, bireysel yan giderler için bütçe gerekmektedir.

 

Başvuru formu ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak:ab-ilan.com

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu