$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

Bremen Uluslararası Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora Bursu

Bremen Uluslararası Sosyal Bilimler Enstitüsü Doktora Bursu
  • 484 kez okundu

Bremen Uluslararası Sosyal Bilimler Enstitüsü, Küresel Yönetişim ve Bölgesel Entegrasyon, Refah Devleti, Eşitsizlik ve  Yaşam Kalitesi ve Değişen Sosyo-Kültürel bağlamlar ve Değişen Yaşamlar alanında doktora ve doktora sonrası eğitim bursu verecektir. Anti-ayrımcılık ve farklılığı ilke olarak benimsemiş Bremen Uluslararası Sosyal Bilimler Enstitüsü, seçim ve sonrasında  etnik köken, din, cinsiyet, cinsel kimlik, cinsel yönelim, sosyo-ekonomik statü veya yaş farkı gözetmeksizin her alanda fırsat eşitliği sunmaktadır.

 

Programa başvuru yapabilmek için Sosyal bilimler alanından Sosyoloji, siyaset bilimi, psikoloji, hukuk, ekonomi ve iletişim alanlarında yüksek lisansını tamamlamış ya da Temmuz itibari ile tamamlayacak olmak gerekmektedir.

 

Başvuru yapanlar arasında başarılı olan 15 kişiye sağlanacak olan burs, her yılı başarılı bir şekilde bitirmesi karşılığında 36 ay boyunca aylık 1.300 Euro desteği kapsamaktadır. Ayrıca tüm akademik çalışmalarda enstitü fonundan destek sağlayacaktır. Burs için son başvuru tarihi 15 Şubat 2015‘tir.

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru için Tıklayınız. 

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu