$ DOLAR → Alış: 3,56 / Satış: 3,58
€ EURO → Alış: 4,00 / Satış: 4,01

BM Medeniyetler İttifakı ve EF Yaz Okulu

BM Medeniyetler İttifakı ve EF Yaz Okulu
  • 565 kez okundu

Gençlerin, pozitif sosyal değişim için itici bir güç olduğu fikri, UNAOC – EF Yaz Okulu’nun temelini oluşturur. Bir hafta süren bu yaz okulu, baskı yaratan küresel sorunları kültürel ve dini çeşitlilik bağlamında ele almak için dünyanın dört bir yanından 18 ile 35 yaş arasındaki 75 genci bir araya getiriyor.

 

UNAOC-EF Yaz Okulu müfredatı, Birleşmiş Milletler’in de merkezinde olan konuları ele almaktadır: barış ve güvenlik, kalkınma, insan hakları, insani durumlar ve uluslararası hukuk. Daha iyi ifadeyle, Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı’nın ülkeler, halklar ve toplumlar arasında, kültürler arası anlayış ve işbirliğini geliştirmek olan misyonu ile EF’in dünyanın kapılarını eğitim ile açma misyonunun bir araya geldiği bu platformda, odak noktası kültürlerarası diyalog ve anlayışla ilgili olan küresel zorluklar olacaktır.

 

Atölye çalışmaları, yuvarlak masa oturumları ve ziyaretlerden oluşan bu son derece interaktif  Yaz Okulu programı, katılımcıları kültürel ve dini çeşitlilik etrafında bilgi ve aksiyonla donatmaktadır. Katılımcıların, daha sağlıklı, daha güvenli, daha barışçıl ve kapsayıcı bir dünya yaratmak için bu bilgileri nasıl kullanacaklarını ve yayabileceklerini öğrenecekleri bu programda, ayrıca farklı yaklaşım ve öğrenme teknikleri de uygulanacaktır. Savunma tekniği, hikayeler, multimedya, tiyatro, sosyal girişimcilik ve müzakere başlıca yöntemler arasında sayılabilir.

 

UNAOC – EF Yaz Okulu, EF’nin Tarrytown, New York’taki tarihî Amerikan kampüsünde düzenlenecektir. Katılımcılar, içerisindeki konutlar, öğrenci salonu, spor salonu ve yüzme havuzuyla iftihar edilen merkezin 25 dönümlük kampüsünde ağırlanacaktır.

 

New York’taki BM Genel Merkezi’ne ziyaret

Bu yılki Yaz Okulunun önemli bir özelliği de New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’ne bir gezi düzenleniyor olmasıdır. Katılımcılar, BM merkezini keşfetme şansı bulacak ve silahsızlanma, barış ve güvenlik gibi sorunlar üzerine nasıl yaklaşıldığını öğrenecekler. Ayrıca, özel olarak düzenlenecek panel oturumunda Yaz Okulu katılımcıları, BM yetkilileri ile  de ilişki kurabilecekler.

 

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

 

Etiketler: / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu