$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

4. Dünya Demokrasi Forumu Başvuruları Başladı

4. Dünya Demokrasi Forumu Başvuruları Başladı
  • 385 kez okundu

18-20 Kasım 2015 tarihleri arasında Strazburg, Fransa’da Dünya Demokrasi Forumu düzenlenecektir. Avrupa Gençlik Vakfı, gençlik temsilcilerini Dünya Demokrasi Forumu’na davet ediyor. Etkinliğin ortak çalışma dili İngilizce’dir. Konaklama, yeme-içme ve seyahat masrafları Avrupa Konseyi tarafından karşılanacaktır. Son başvuru tarihi 30 Ağustos 2015’tir.

 

Foruma, Avrupa toplumlarında güvenlik için özgürlük ve kontrol arasındaki dengenin nasıl sağlanabileceği konusunda gençleri ve karar alıcıları ve kamuoyu oluşturucuları bir araya getirecek ve bugünün demokratik arenalarının gözden geçirilmesinde gençlerin katılımı için yeni yollar keşfedecektir. Avrupa Kültür Sözleşmesini imzalayan 50 ülkeden, sivil toplum demokrasi girişimine aktif katılım sağlayan, demokrasi üzerine çalışan bir gençlik kuruluşu veya ağı veya gayri resmi grubu tarafından desteklenen ve Dünya Demokrasi Forumunun tamamına katılım sağlamak üzere uygun olan 16-30 Yaş aralığındaki genç katılımcılar davetlidir.

 

Katılımcılar:

  • Başvuru formu ile birlikte kendi STK’larından/ gönderen kuruluşlarından destek mektubu göndermeli,
  • YouTube’a 1 dakikalık kısa bir video yüklemeli ve online başvuru formuna linkini eklemelidir.

 

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kaynak

Etiketler: / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu