$ DOLAR → Alış: 3,55 / Satış: 3,56
€ EURO → Alış: 3,87 / Satış: 3,89

25. IPRA Genel Konferansı 2014

25. IPRA Genel Konferansı 2014
  • 343 kez okundu

Bu yıl düzenlenecek olan IPRA Konferanslarının 25. si “Barış için Birlik: Evrensel Değerler ile Kalıcı Barışın Tesis Edilmesi” ile 10-15 Ağustos tarihleri arasında Sakarya Üniversitesi işbirliği ile İstanbul’da düzenlenecek. Bu konferans, dünyanın farklı bölgelerinden aralarında bilim insanları, uzmanlar, sivil toplum aktivistleri, insan hakları aktivistleri ve barış elçileri olan 1000’den fazla katılımcıyı bir araya getirecek ve sosyal ortam, fikir alışverişi ve müzakere için esin kaynağı ve muazzam bir platform olacaktır. Konferans 10 Ağustos’ta misafirlerin toplanması ile başlayıp, 15 Ağustos’ta yapılacak kapanış serenomisiyle son bulacak.

Konferans Programı için Tıklayınız

 

IPRA Nedir?

Uluslararası Barış Araştırmaları Kurumu (IPRA) 1964 yılında Uluslararası Bilim kurulu olarak kurulmuştur. IPRA dünyanın farklı bölgelerindeki kurum ve bilim adamlarının arasında işbirliği tesis etmek suretiyle barış araştırmalarının gelişmesine katkı sağlamaktadır. IPRA, BM Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSCO), BM Eğitim Bilimleri ve Kültür Konseyi (UNESCO) ile birlikte danışma niteliğine sahip bir kurumdur. Aynı zamanda Uluslararası Sosyal Bilimler Konseyi (ISSC)’de üyesidir.IPRA Genel Konferansı 2 yılda bir düzenlenmektedir. IPRA, 1964 yılından beri dünya barışı ve güvenliğe katkı sağlamak amacıyla ufuk açıcı konferanslara ev sahipliği yapmaktadır. Barış inşasının evrensel temsilcilerinden güçlü destek almaktadır. Sakarya Üniversitesi tarafından 25. IPRA’nın 50. kuruluş yıldönümü vesilesiyle organize edilen IPRA Genel Konferansı, vizyoner tarihimizin bir ölçütü olarak kayıtlara geçmektedir.Soğuk Savaş sonrası dönemde  ülkeler arasında olmaktan ziyade ülke içindeki faktörlerde kaynaklanan  çatışmalardaki artış ulusal ve küresel  barışa ve güvenlik yönelik önemli bir tehdittir. İç savaşlardaki kontrol edilemeyen artış akademik bir farkındalık oluşturmakta ve akademisyenlerin ve karar alıcıları kısa orta ve uzun vadeli stratejiler ve çatışmaları çözücü ve önleyici ve altında yatan zorluk ve meydan okumaların üstesinden gelinmesine yönelik geçerli metodolojiler geliştirmeye sevk etmektedir.

 

Küresel barış ve güvenliğin tesis edilmesine katkıda bulunarak elde ettiği uluslar arası düzeyde tanınma ve kayda değer başarıların ardından IPRA; kuruluşunun 50. yılında düzenlediği 25. Genel Konferansında, araştırma merakı uyandırmaya ve iç savaşların nasıl önleneceğini dile getirmeye odaklanma  yükümlülüğü ve sorumluluğunun farkındadır.         50. yıldönümünde IPRA 25. Genel Konferansı “Barış için Birlik: Evrensel Değerler ile Kalıcı Barışın Tesis Edilmesi” teması ile düzenlenmektedir.  Bu konferans, iç savaşlara ilişkin çeşitli kaygılara yönelik ilgi, arzu, strateji, perspektif ve anlayışın birleşme noktası olacaktır.

 

sakaryarehberim.com

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

Burs Başvurusu Akademik İlanlar ALES ALES Sonuçlar ALES Puan Hesaplama ALES Soruları YÖKDİL Nedir? YÖKDİL Puan Hesaplama YLSY Nedir? MEB Bursu